..

..

Stránky

úterý 17. července 2012

Stuha/Ribbon

Jednoduchý návod jak si vyrobit textilní stuhu např. na převázání deky, kterou chcete darovat. Inspirací mi byla knížka Zakka Style, ale k výrobě jsem zvolila trochu jiný postup - jednodušší a rychlejší.

Here's simple tutorial how to make fabric ribbon. It might be good to use for giving a quilt, it'll make nice finish to it. I got inspired by the book Zakka style but I have used easier quicker way.

Z látek co bude deka jsem si uřízla zpevněné okraje 6 cm široké. Stuhu jsem nedělala jako oboustrannou, takže ten béžový základ jsem nechala vcelku a vytvořil mi zadní stranu stuhy. Ostatní pruhy jsem rozstříhala na nepravidelně dlouhé kusy a promíchala jsem je mezi sebou.

I used the fabric which will be also used for the quilt. I cut of the selvage edge. These are not designers fabric so there is no name or other prints on it. The ribbon is not the same from both sides. I use the basic one color piece as back so I didn't cut it and left it long as back side. Cut the front fabrics in different length and mix it together.
Sešijte rozstříhané pruhy k sobě. Já nepravidelně střídala rovné sešití se sešíváním na koso do kříže (viz. detailní foto). Jak se vám to povede, tak to bude. Jedinou podmínkou je, aby pevný okraj byl na jedné straně a ten třepivý na druhé. Přebytečnou látku u švů jsem odstřihla.

Sew the front strips together. Sometimes I sew only straight edges, sometimes I put it 90 degrees - not sure what the right term is. See pics below. There is only one rule! Selvage edge on one side, raw edge on the other. Trim the seam allowance where needed.


Spojíme do dlouhého hada s jednobarevnou látkou a sešijeme. Složíme lícovými stranami k sobě a sešijeme po celé délce u třepivého okraje. Poté odšijeme konce do šikma nebo necháme na rovno, záleží na vás. Celé obratíme lícovými stranami ven. Poslední krok je prošít z lícu cickcakem případně jiným stehem. Já střídala různou šířku a délku stehu.

Sew together with the one color piece (back side) and make one long circle. Place the right sides together and sew along the raw edge. Square off the ends of strips. Turn. Now you have the right sides facing up. Sew the folded ribbon together with zig zag or other decorative stitches. You are done. Quick and easy. No need to use the iron and play with those seams. Be a lazy one and do it my way :-)3 komentáře:

Debbie řekl(a)...

Nicely done!

Simone de Klerk řekl(a)...

Great job! Love your solution too (o:

VOULEZVOUS řekl(a)...

hezký, jen mě udivuje, že jste nepoužila nažehlovací vliselín, vypadalo by to ještě líp