..

..

Stránky

čtvrtek 6. června 2013

Zakka Along 2.0 - wk1Tak od včera mi vyrostly ještě dvě papriky. Původně jsem chtěla zkusit ještě nějakou v kombinaci s kůži, pak jsem ovšem četla článek od Amy a rozhodla se vyzkoušet freezer paper. Ten jsem si koupila na PPM a zatím jsem ho nevyužila. No řeknu vám, je to fakt parádní, žádný překlesování na látku, nažehlíte, obšijete, odlepíte a použijete znovu. Určitě jsem tuto metodu nepoužila naposledy.


It's here. My first post onto Zakka Along 2.0 and it's all green and grilled. As I have been playing with leather scraps lately I had the urge to give it a go here as well. As you can see there are few uneven stitches on top and bottom so I was not very happy about the outcome. Than I read Amy's post and I wanted to try the freezer paper I bought some time ago. It's awesome, I love it! I changed the needle for thicker one and it went all right on the second pepper but then again I had trouble on the third one. So I just pulled the thread, cut it bit longer and stitched the last bit by hand. No big deal. Where is the grilled part? Check the backside. It does look like apples though.


Jediný problém jsem měla v místech, kde stroj skočí z více vrstev na pouze tu středovou. Na té paprice s kůží můžete vidět, že mi vynechalo pár stehů. Dala jsem do stroje teda silnější jehlu a druhá paprika se vyvedla dobře. Na třetí mi to opět začalo neprovazovat, tak jsem vytáhla o kousek delší kus nitě a pár stehů jsem tam došila ručně. Na spodní stranu jsem dala novinovou látku v hnědém odstínu, takže jsou papriky pěkně grilované. Tvarem vypadají jako jablka a možná, že jednou nějakou jablkovou variantu udělám. Spoustu parádních paprik můžete omrknout ve skupině na flickru. A proč jsem vybrala právě zelenou ? Protože jsem měla zelenou navrchu, šila jsem totiž minulý týden tuhle taštičku. Kdybych ty kolečka obšila bíle, mohla jsem ji pojmenovat "Plíseň" :-)


Why did I choose the green option? Well, I had the green on top. I used it last week on this pouch. If I quilted around the circles with white thread I should easily call it "green mould". I made matching zipper pulls as well.


Vzpomněla jsem si na seriál Dexter, kde se na začátku říká: Dnešní noc je onou nocí a stane se to znovu a znovu ... Tak snad ta dnešní noc bude onou nocí, kdy konečně něco udělám s tou dekou :-)

Tonight's the night. And it's going to happen again and again. It has to happen. ... Fan of Dexter anyone? Well I'm borrowing this line for my tonight's adventure. I'm going to quilt that quilt or I quit, lol.

9 komentářů:

ANNabeLL řekl(a)...

Páni, ty jsi šikula .. papriky jsou bezvadné .. a to tvé kombinování látek a kůže se mi moc líbí ;-)

legato1958 řekl(a)...

I love your peppers!
You are so talented with putting colors and textures together!
(I did not notice the imperfections you describe)

Susie

Věrka řekl(a)...

Krása - papriky i taštička.
měj se fajn Věrka

Amy DeCesare řekl(a)...

Fabulous textures, with the leather! I'm so glad you liked my tip about freezer paper, too.

Olive řekl(a)...

Pěkné a s tou kůží pěkně kouzlíš. Po freezer papíru toužím asi už 4 roky, tak snad si ho taky někdy někde koupím. :-)

Anonymní řekl(a)...

Your Peppers (on the Plate) and your Purse are absolute Perfection!
Linda F.

Debbie řekl(a)...

oh I love your choice of nearly solid fabrics! Very classic look!

Korfela řekl(a)...

Tak ty jsou nádherné .. a a feezer paper vůbec neznám ... to by chtělo fotoreportáž? ... moc se ti to povedlo

Sandra :) řekl(a)...

I love the zipper pulls with the rivets, that you made to go with that wonderful zipper bag- and I positively ADORE those leather blinged hotpads - now I wish I'd bought the leather pieces in every colour I found in Toronto - I'm just going to have to make another trip down to the fabric district - for more leather, and for metal zippers, lol!