..

..

Stránky

čtvrtek 27. června 2013

Novinová

Tak konečně se vyčasilo a byla možnost vyfotit ten zázrak co se mi tu od pondělí povaloval :-) Moje pocity jsou velice smíšené. Nějak se mi prostě nelíbí ten celkový pohled, ale neumím přesně definovat čím to. Líbí se mi jednotlivé bloky, detaily a ruční prošití, ale něco mi prostě nesedí.Fotila jsem u babičky na zahradě. Půjčila mi i knížku a brýle jako dekoraci.


Prošití je jen jednoduché. Šití s fleesem je opruz :-) U okraje je pár malých záhybů, ale to neřeším. Jsem ráda, že mám tuhle potvoru z krku.

14 komentářů:

verpa řekl(a)...

Věrko, to mmě se zase líbí moc, bloky jsou krásně vyvážené, modrá krásně ladí k novinám. Dvoubarevné deky prostě někdy vypadají na oko moc dokonale až nepatchworkově, to je snad jediné, co by ti mohlo "nesedět". Ale podle mne je stejně super, tak ať hezky slouží.

Hakama řekl(a)...

Deka je moc krásná a jestli ji něco chybí,už jen ten kdo ji bude používat. Podle mě je super a nechybí jí vůbec nic.
Asi taky něco takového podobného někdy ušiji. Ať krásně hřeje.

Jitka řekl(a)...

Smíšené pocity mívám poměrně často. Někdy to chce čas, jindy radikální řešení. Jednou jsem šila modro-bílou deku a už to nikdy dělat nebudu. Nyní šťastně slouží u švagra.

vexa řekl(a)...

Děkuji. Kdepak ten ji nechybí. Už je v užívání. Byla pro manžela k narozkám, jen je měl už před měsícem :-)

Katka řekl(a)...

Věruš, mně se taky líbí. Co máš za fleece, nějaký antipilling?

vexa řekl(a)...

Díky Katko. Kupovala jsem přes Evu v nějaké akci v Kossu nebo jak se to jmenuje.

Marie Králová řekl(a)...

Deka je moc pěkná, barevně vyvážená. Mně se moc líbí a Tvému manželovi určitě taky. Zdravím.M.

Zuzana řekl(a)...

Deka je moc hezká, pozorovala jsem, jak vznikala a obdivovala, jakou práci sis s každým blokem dala. Myslím, že v detailu vypadá zajímavěji proto, že novinová látka je hodně výrazná a ty krásné bloky v ní prostě zaniknou, což jí ale na kráse neubírá. Prostě zblízka je stále co pozorovat:-) Máš ji originální a výsledek je parádní.
Šila jsem už také několikrát s flísem, chce to vybrat si fakt kvalitní (v obchodě jednoduše natahuju a porovnávám, některé jsou šíleně vytahovací a ty si tedy neberu) a důsledně šít závěrečný lem až nakonec. U klasického patchworku se to dá trochu ošidit, prošiju si třeba jen hlavní linie, udělám lem a pak prošívání dokončím, u flísu vespod to chce lemovat na závěr.

vexa řekl(a)...

Děkuji. Jj, naštěstí se mu líbí a taky to jak je naducaná :-)

vexa řekl(a)...

Jj, přesně to, že nejsou ty linie jednotlivých bloků ze vzdálenosti příliš vidět mi na tom vadí. Přiznám se, že mě nikdy nenapadlo šít lem dřív než mám dokončené prošití :-) (ještě nemám moc odšito), ten flís jsem kupovala na netu, ale díky za tip.

jamala řekl(a)...

Neříkej jí potvora ať ji to nemrzí, je totiž skvělá!!! j.

Korfela řekl(a)...

Věrko .. myslím, že je v ní velký kus práce ... a je ...je pěkná .. víš ... a musím ti říct, že je pěkná ... čudlo .. asi člověk občas čeká, že to více vynikne nebo naopak viď ... Lenka

miloslava šípková řekl(a)...

Je přenááádhernáááá :-D

Napadnicek řekl(a)...

Moc hezká.
Já dělám deky taky s Fleesem,někdy to,ale naposledy,samý záhyb.