..

..

Stránky

sobota 27. října 2012

Výhra/Stash

Možná si vzpomenete, že jsem v září poslala projekt z knížky Zakka Style do akce s názvem Craft Book Month a měla jsem štěstí a vyhrála 25$ certifikát do Fat Quarter Shopu. Moje volba padla na sladký balíček Ooh La La a k tomu půl yardu látky s roztomilou veverkou. Oboje ve slevě, to se ví. Nechtěla jsem tuto radostnou novinku vypustit do světa dokud mi výhra nepřišla fyzicky domů. Balíček látek co jsem vyhrála na konci šití Zakka totiž stále nedorazil a pochybuju, že ještě někdy přijde. Už teď vím, že ten Ooh La La charm pack nakombinuju se šedým puntíkem. Plánování je fajn, ale popravdě mi to teď nějak vázne, tak snad se brzo zase rozjedu.
I participated in Craft Book Month during September and I was lucky to win $25 certificate to Fat Quarter Shop. Whoo hoo. It was very hard to choose something as the postage is $17 so I searched the sale section and I couldn't resist sweet Ooh La La charm pack. To use up the total I took Fox Trails Brown Foxy Dots Yardage. It's 1/2 yard and it's quite cute. I'm really happy with my choice. I didn't want to share this news before I actually received the package itself. I was lucky with the last draw in Zakka Style SAL and scored fabric bundle but no sign of that so far. I don't think it will ever show up in my mailbox. That's life.


Thank you Craft Buds for lovely event and Fat Quarter Shop for my prize! Later on my project picture was featured in this post on Stash Books blog. Isn't that great! Special thanks goes to Lindsay.

Linking up with Sunday Stash #37

5 komentářů:

Sandra :) řekl(a)...

Congratulations on your win - I'm glad your prizes arrived - they're cute - especially that Fox Trails! I'm busy poking through their sale section as well, lol!

Kristy @ Quiet Play řekl(a)...

Lovely choices! Loving that fox print - so sweet!

How disappointing to not have packages arrive! Maybe it'll turn up one day when you're least expecting it ;)

Alyce @ Blossom Heart Quilts řekl(a)...

Oh no! I hope your package turns up soon :( But lovely fabric from the FQS!

verpa řekl(a)...

Gratuluji velice. Často závidím, když procházím zahraniční blogy a vídím, kolik sponzorů mají pro své soutěže. A teď jsem ráda, že nějaké cena dorazila i do ČR. Ono totiž to poštovné z Am je dost děs. Ten charm pack je skvělý, celá ta série se mi moc líbí. Už se těším, co vytvoříš

Fiona @findingfifth řekl(a)...

Those of us outside of the US and Japan can relate to the horrendous postage costs for fabric. I am guessing that the person who is sending the fabric for the Zakka SAL is just running very late with posting it out to you. Great choices and nice to have you along for Sunday Stash again.